CETAPHIL Длабока Хидратација Освежување на Очите Серум | 0.5 fl мл | 48Hr Хидратантен Под Око Крем за да се Намали Појавата на Темни Кругови | Со Хијалуронска Киселина, Витами
Свеж

CETAPHIL Длабока Хидратација Освежување на Очите Серум | 0.5 fl мл | 48Hr Хидратантен Под Око Крем за да се

DEN 326.16

Достапно е за нарачката

CETAPHIL ДЛАБОКА ХИДРАТАЦИЈА ОСВЕЖУВАЊЕ на ОЧИТЕ СЕРУМ : Ексклузивни HYDROSENSITIVE комплекс продлабочува динамичен хидратација и ја смирува кожата и чувствителност.ДЛАБОКО REPLENISHES КОЖАТА ХИДРАТАЦИЈА ЗА 48 ЧАСА : Насочени око серум rehydrates да се изедначи на изгледот на фини линии предизвикани од сувост и го подобрува квалитетот на чувствителната кожа во текот на времето.Ја НАМАЛУВА ПОЈАВАТА НА ТЕМНИ КРУГОВИ И ПОДПУХНАЛОСТ : Лисјата под очите чувство на длабоко хидрирани и освежен; карактеристики премиум силикон апликатори совет за нежна масажа за време на апликацијата.ИДЕАЛНА ЗА СУВА И ДЕХИДРИРАНА КОЖА : Со хијалуронска киселина, пептиди, витамин Б5 и антиоксиданс богата со витамин Е да се rehydrate и смирување.ДИЗАЈНИРАН ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА : Ефективни уште нежна нега на кожата дека нема да ги заглави порите или иритираат кожата; мирис слободни, ophthalmologist тестирани & клинички тестиран на чувствителна кожа.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.