TechMikeNY Серверот 2X E5-2680v4 2.40 Ghz 28-Core 64GB 8X 600GB H730 PowerEdge R630 (Продолжува)
Свеж

TechMikeNY Серверот 2X E5-2680v4 2.40 Ghz 28-Core 64GB 8X 600GB H730 PowerEdge R630 (Продолжува)

DEN 1270.80

Достапно е за нарачката

Вози Заливи : 8 x 2.Хард Дискови : 8x 600 GB 10 K САС 2.Напојување : 2x 750 W Platinum Напојување со 2x Моќ Кабли.SKU : 630-ПСА-043.DMC е лесно extensible, модуларен фондацијата дека може да обезбеди основните хардверски управување или повеќе напредни функции, како што се средства и за управување со безбедност.5 6 G - Вкупно Складирање на 4.Тоа помага во намалување или елиминирање на рачни процеси толку помалку време и пари се трошат одржување на светлата и повеќе време можат да бидат потрошени за стратешко користење на технологијата.40 Ghz E5-2680v4 14-Core Процесори, - Вкупен број на 28x Јадра.5 Дискови.Комерцијален тестирање и refurbishing процес за сите делови, вклучувајќи хард диск драјвови; подготвени да се инсталира во стабилна работна средина.На Power Edge R630 обезбедува интерактивен LCD за систем за здравствен надзор, сигнализирање, како и контрола на основи на менаџмент, како и проверка на AC метар и на температурата на околината термометар вклучени со секој сервер.RAID Контролер : H730 Мини RAID Контролер со 1 GB Кеш Оптички Диск : Нема Оптички Диск.Рамки : Не Се Вклучени.Нето-Позитивно за Environment.Вклучува заштитен пакување и бокс, како што е прикажано во слики. Графичка Картичка : Интегрирана Графичка Картичка.Логичка компонента изгледот и напојување поставување обезбеди јасна инсталација и redeployment искуство.Мрежен Интерфејс Контролор : 2x 10 GB SFP + 2x 1 GB RJ-45.Меморија : 4x 16 GB PC4-2133 P RAM меморија - Вкупно 64 GB Меморија.Шини : Шини Не Се Вклучени.R2-Сертификат, ISO : 9001, ISO : и ISO 14001 : 45001-Уверение.Софтвер : Windows Server 2016 Година Евалуација Издание.Животен циклус Контролер на моторот за напредни системи за управување се интегрирани на серверот.DMC, powered by Altiris од Symantec, испорачува еден приказ и заеднички извор на податоци во целата инфраструктура.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.