INJORA РК Серво 70KG Супер вртежен момент Дигитални Серво со 15T Метал Рака за 1/5 X-MAXX ARRMA KRATON Baja РК Делови за Автомобили
Свеж

INJORA РК Серво 70KG Супер вртежен момент Дигитални Серво со 15T Метал Рака за 1/5 X-MAXX ARRMA KRATON Baja

DEN 1127.52

Достапно е за нарачката

Високи перформанси дигитални стандард серво, ниско ниво на бучава.Максимален вртежен момент од оваа РК Серво може до 70kg/cm. (8.4 V).Висока прецизност метал брзини со тешко anodizing, силна адаптибилност.Добро контролирани, степен ротација, дојде со 15 T метал оружје.Совршен за 1/5 РК Автомобил или РК Туринг Автомобил Лебдат Автомобили РК Авион, Хеликоптер, и така натаму.Карактеристики : Високи перформанси дигитални стандард серво, ниска noise Maximum вртежен момент од оваа РК Серво може до 70kg/cm. (8.4 V)со Висока прецизност метал брзини со тешко anodizing, силна adaptabilitywell контролирана, степен ротација, дојде со 15 T метал оружје.Совршен за 1/5 РК Автомобил или РК Туринг Автомобил Лебдат Автомобили РК Авион и Хеликоптер и така on Specifications : Точка Име : SPT70 HVDead Бенд : 4µs Neutral Позиција : 1500µs / 330hz Motor : Core Remote Контрола Агол : 90-120°500-2500us Агол : 180°Напон Спектар : 6 V-8.4 VOperating Брзина(6.0 V) : 0.20"/60°Оперативни Брзина(8.4 V) : 0.16"/60°Кабина вртежен момент(6.0 V) : 56kg.cm Stall вртежен момент(8.4 V) : 70kg.cm Dimensions : 65.7 X30 X57mm Тежина : 200g Connector Жица Должина : JR 260 mm Bearing : 2 BBPackage се Вклучени : 1 * РК Автомобил SPT70 HV Серво.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.