LewanSoul LX-16A Целосен Метал 17kg Висок вртежен момент Сериски Автобус Серво Роботски Серво со Грешки Одбор и Серво Контролер(Пакување од 5, Контрола на Аголот 240)
Свеж

LewanSoul LX-16A Целосен Метал 17kg Висок вртежен момент Сериски Автобус Серво Роботски Серво со Грешки Одбор

DEN 2159.76

Достапно е за нарачката

17kg голем вртежен момент.87 инчи) Серво Жица 1 x Услуга Картичка Имајте на ум : 1, ве Молиме пристапете на линкот во служба картичка за да го добиете сите информации, содржи прирачник за корисникот, тестирање на софтвер, компјутерски софтвер, протокол за комуникација, видео туторијали(само Windows) 2, ве Молиме игнорира веб страната на етикетата на производот.Dual топката имајќи : еден е движечка топката лого, еден е асистент топката лого(поддршка улога.24° вртежен момент : 15 kg·cm (208 оз·во) @6.18 дик/60°@6 V; 0.Целосна метална опрема.6 V; 17 kg·cm (236 оз·во) @7. 240 степен ротација.Важно : LX-16 A Автобус Серво ги користат нашите приватни сериски протокол, па ќе мора да користите нашата TTL/USB грешки одбор(компатибилен за Arduino) за контрола на автобус серво, во спротивно не може да се направи нешто со автобус серво.4 V Минимум работна струја : 1А Серво ID : 0~253 Складирање на корисниците' параметар прилагодување по исклучете : поддршка Пакет Содржина : 5 x Автобус серво 1 x Автобус серво контролорот 1 x TTL/USB грешки одбор 10 x Серво Рог 5 x Главниот Завртка 5 x Заменик-Завртка x 75 М2*4 Само-Прислушување Завртки 4 x M3*6 Машина Завртка 4 x M3*8 Најлон Колона Завртка 5 x 20cm(7. 3, ве Молиме обратете се до вртежен момент параметар во нашата "Опис на Производот"(тоа е точна).Контролира агол опсег од 0 до 240 степени, Одлична линеарност, прецизност и контрола.38 инчен Брзина : 0.6 v; 17 kg·cm (236 оз·во) @7. (не е важно колку servos што се контролира, треба само да debug одбор) Карактеристики : Секој серво може да се постави на бројот за ИДЕНТИФИКАЦИЈА и за идентификација на серво, ИДЕНТИФИКАЦИЈАТА defaults to 1.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.