JX BLS-HV7032MG 30KGR. Голем вртежен момент Висок Напон, Brushless Дигитални Серво за РК Модел
Свеж

JX BLS-HV7032MG 30KGR. Голем вртежен момент Висок Напон, Brushless Дигитални Серво за РК Модел

DEN 1413.36

Достапно е за нарачката

Висока-перформанси и висок напон стандард за дигитални серво.Висока прецизност легура тешко anodizing метал опрема.Brushless мотор и двоен топката имајќи.Целосна CNC материјал mesochite.Оперативен Брзина : (6.0 V) 0.09 дик/60°; Оперативен Брзина : (8.4 V) 0.07 дик/60°.Опис : Бренд : JX Серво Предмет : BLS-HV7032 MG Мртвите бенд : 1µs 1520µs / 330hz Мотор : Brushless мотор Max агол : 180° Оперативен Напон : DC 4.8 V-8.4 V Оперативни Брзина : (6.0 V) 0.09 дик/60° Оперативни Брзина : (8.4 V) 0.07 дик/60° Кабина вртежен момент : (6.0 V) 26.3 кг.см (364.96 мл/во) Кабина вртежен момент : (8.4 V) 32.51 kg-cm 451.18 мл/во) Димензии : 40.5 X20.5 X36mm /1.59 X0.80 X1.43 во Тежина : 70g Имајќи : 2 BB Конектор Жица Должина : JR 265mm Fearture : Висока-перформанси и висок напон стандард за дигитални серво.Висока прецизност легура тешко anodizing метал опрема.Brushless мотор и двоен топката имајќи.Целосна CNC материјал mesochite.Пакет се вклучени : 1 x JX Серво BLS-HV7032 MG 1 x Додатоци во собата.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.