Yahboom 25KG Дигитални Серво Целосна Метална Опрема Висок вртежен момент Серво Мотор за РК Модел DIY Водоотпорен Контрола Агол од 180° DS3218MG
Свеж

Yahboom 25KG Дигитални Серво Целосна Метална Опрема Висок вртежен момент Серво Мотор за РК Модел DIY Водоотпорен

DEN 527.76

Достапно е за нарачката

????Супер Голем вртежен момент - Максимален вртежен момент од серво е 6.0 V до 25 кг f / cm,Многу силна, одличен опсег на движење, и се состои од метална рог. ????Одличен Квалитет - DS3218 MG Серво Мотор не само што има брзини кои се тешко оксидација третман, но, исто така, има алуминиум легура случај со добри топлина дисипација перформанси, покрај тоа, целиот мотор има некако водоотпорен функција. ????Висока Прецизност Метал серво користење на двојно топката лежишта дизајн и напредни potentiometer да бидете сигурни дека високиот линеарност и точноста на серво.Без оптоварување, Без одолговлекување. ????Стандардна Големина Широк Спектар на Апликации - 1.58x0.79x1.60inch (40x20x40.5мм), Тежина : 2.46 оз(70g)Совршен за повеќето РК автомобили, робот зглобовите, 1 / 8 РК камион, екстремни scx10, возила, било роботот итн.Answer : ___________________________ Note : .Избегнувајте блокирање при користење на серво.Не вештачки или механички го попречуваат нормалното функционирање на серво излез вратило.Внатрешната струја на кормило е зголемен за повеќе од 7 пати поради заклучен роторот, и температурата се зголемува, што ќе предизвика серво да изгори надвор.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.