Savox SH-0257MG Супер Брзина Метал Опрема за Микро Дигитални Серво
Свеж

Savox SH-0257MG Супер Брзина Метал Опрема за Микро Дигитални Серво

DEN 839.76

Достапно е за нарачката

Димензии(mm) : 22.8 X12.0 X25.4, Тежина(g) : 14.0. Брзина(@4.8/6.0 V дик/60) : .13/.09. Вртежен момент(@4.8/6.0 V оз-in) : 25.0/30.6. Опрема : Метал, Имајќи : 1 BB, Случај : Алуминиум, 21 Заб Spline. 1 Година Гаранција Против Производство На Дефект.Од Производителот Ова е Savox SH-0257 MG Супер Брзина Метал Опрема за Микро Дигитални Серво.Над-spec префинет дизајн надвор врши обичните микро големина серво.Метал случај дизајн изгледа прекрасно и овозможува за ладилникот и неспокојот оперативни temps.Метал брзини се формира солидна рамка за прецизна контрола и раководење.Строги производство и контрола на квалитетот на пластични компоненти.Нашите servos се целосно зелена � од материјали за производство, овие servos се .Идеален за CCPM и Кормило на 450 класа хели и парк флаер авиони.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.