DS3225 25kg РК Дигитални Серво 6V Отпорен на Вода Висок вртежен момент Целосна Метална Опрема Серво Мотор со 25T Рака Серво Рог за DIY Baja Автомобили Контрола Ангел 270 Степен (
Свеж

DS3225 25kg РК Дигитални Серво 6V Отпорен на Вода Висок вртежен момент Целосна Метална Опрема Серво Мотор со

DEN 791.76

Достапно е за нарачката

1, ова серво е отпорен на вода, не е водоотпорен, тоа функционира кога станува малку влажно, но тоа не можат да работат под вода, па бидете внимателни да не го потопувајте во вода. 2, Тоа е висок вртежен момент серво, компатибилен со 1/8, 1/10, 1/12 Скала Clawer Камион, Traxxas, scx10, РК Автомобил / Робот / Брод и други далечински управувач модели. 3, погонски напон : DC4.8-6.8 V; Опрема Тип : Бакар Кабина вртежен момент (6.8 V) : 24.5 kg/cm (340.1 мл/во) ; Брзина : 0.15 дик/60°(5 V) / 0.13 дик/60°(6.8 V). 5, Она што ќе го добиете е : 1 X DS3225 25kg 270 степен Дигитални Серво, 1 X 25 T Серво рака со рог комплет.Опис : Бренд : Dsservo Предмет : DS3225 25 KG Голем вртежен момент Дигитални Серво Кабина вртежен момент (5 V) : 21 kg/cm (291.5 мл/во) Кабина вртежен момент (6.8 V) : 24.5 kg/cm (340.1 мл/во) Брзина : 0.15 дик/60°(5 V) / 0.13 дик/60°(6.8 V) Оперативен Напон : 4.8 ~ 6.8 DC Volts Мртвите бренд : 3µs Тежина : 60 g (2.12 мл) Мотор Тип на : DC Мотор Менувач Тип : Бакар & Алуминиум Работи frequence : 50-333 Hz Димензии : 40 х 20 x 40.5 mm ( 1.58 x 0.79 x 1.60 во) Карактеристики : - Високи перформанси дигитални стандард серво - Висока прецизност метал брзини со тешко anodizing - CNC алуминиум средината Школка - Dual топката лежишта Пакет се Вклучени : 1 x DS3225 25 KG Голем вртежен момент Дигитални Серво 1 x 25 T Прилагодливи метал серво рака со рог комплет.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.