AGFrc Под-Микро Серво Мотор - Надградба на Метал Случај Титаниум Насочена 13g 3.8 kg Мини Серво за 1/14 1/18 1/24 РК Автомобили РК Авиони
Свеж

AGFrc Под-Микро Серво Мотор - Надградба на Метал Случај Титаниум Насочена 13g 3.8 kg Мини Серво за 1/14 1/18

DEN 479.76

Достапно е за нарачката

~ Оперативен брзина : 0.15 ез/60° @ 4.8 V ,0.13 дик/60° @ 6.0 V,. ~ Кабина вртежен момент : 3.0 кг.см(41.66 оз-во) @ 4.8 V ,3.8 кг.см (52.77 оз-во) @ 6.0 V. ~ Оперативен Напон : 4.8-6.0 V , Големина : 22.8*12*29.4 мм(0.90 x 0.47 x 1.16 во). ~ Идеален за 1/14 1/18 1/24 РК Автомобил, Авион, Хеликоптер, Робот.AGFrc дигитални Под-микро серво е со напредни линеарност и точноста со прецизност potentiometer, стабилна, ниско ниво на бучава, IP65 водоотпорен.Примена : далечински управувач 450 големина хеликоптери, 1/18 мали авиони, воздух авион, рк автомобил.Feature High перформанси дигитални servo High прецизност метал gears High квалитет бранеа motor Ideal за авион, хеликоптер Specification Brand : AGFrc Item : B13 DLMControl Систем : Пулс ширина модулација контрола, 900 до 2100 u Sec Operating Напон : 4.8-6.0 VOperating брзина : 0.15 дик/60° @ 4.8 VOperating брзина : 0.13 дик/60° @ 6.0 VStall вртежен момент : 3.0 кг.см(41.66 оз-во) @ 4.8 VStall вртежен момент : 3.8 кг.см (52.77 оз-во) @ 6.0 VMotor тип на : DC motor Gear тип : Titanium Size : 22.8*12*29.4 мм(0.90 x 0.47 x 1.16 in)Тежина : 15g Connector Жица : JR 180 mm Package се вклучени : 1 компјутер AGFrc B13 DLM дигитални микро servo1 сет на accessories1 pc box Други опции : ✔9g Микро Дигитални Серво, ве молиме да пребарувате ASIN : B07 V5 XR55 Q✔CNC Мини-z Автомобил Микро Серво, ве молиме да пребарувате ASIN : B085 M9 KCC1✔25 KG Coreless Дигитални CNC Серво, ве молиме да пребарувате ASIN : B07 L55 ZH6 F✔32 KG Coreless Дигитални Серво, ве молиме да пребарувате ASIN : B07 NRXYWLT✔32 KG Coreless Целосен Метал Случај CNC Серво, ве молиме да пребарувате ASIN : B07 L4 QF29 J✔32 KG Coreless IP67 Водоотпорен CNC Серво, ве молиме да пребарувате ASIN : B07 T23 FNPT✔35 KG Brushless IP67 Водоотпорен Програмабилни Серво, ве молиме да пребарувате ASIN : B082 K8 BM3 Y✔15 KG Низок Профил, Brushless CNC Серво, ве молиме да пребарувате ASIN : B083 GFKWXZ.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.