Хоби Фанови 35KG РК Дигитални Серво, Голем вртежен момент Голема Брзина Метал Опрема Водоотпорен Серво Мотор за РК Роботски Рака Модел DIY Baja Автомобил 1/10 Скала Робото
Свеж

Хоби Фанови 35KG РК Дигитални Серво, Голем вртежен момент Голема Брзина Метал Опрема Водоотпорен Серво Мотор

DEN 623.76

Достапно е за нарачката

Супериорен Материјал : Опремен со силни бакар & алуминиум брзини, ЦПУ алуминиум школка, dual топката лежишта.Одличен Квалитет : Cordless мотори обезбеди голема брзина, одговорно, незамисливо ефикасност и ниска потрошувачка на енергија.Водоотпорен Серво : Одлични перформанси водоотпорен, можат да се прилагодат на различни груби средини.Широко се Користи : Компатибилен со 1/6, 1/8, 1/10, 1/12 Камион, РК Автомобил / Робот / Брод и други далечински управувач модели.Висок Ротација : Контролира агол опсег од 0 до 180 степени, одлична линеарност, прецизност и контрола.Оперативен напон спектар : 5-7.4 V. Оперативен брзина (без оптоварување) : 0.13 дик/60 степен (5.0 V).Оперативен брзина (без оптоварување) : 0.12 дик/60 степен (6.0 V).Оперативен брзина (без оптоварување) : 0.11 дик/60 степен (7.4 V). 1 * 35 KG Coreless Нерѓосувачки Челик Опрема Водоотпорен Дигитални Серво. 1 * 25 T Прилагодливи Серво Рака. 1 * Додатоци поставите како што е прикажано.Оперативен напон спектар : 5-7.4 VOperating брзина (без оптоварување) : 0.13 дик/60 степен (5.0 V)Оперативен брзина (без оптоварување) : 0.12 дик/60 степен (6.0 V)Оперативен брзина (без оптоварување) : 0.11 дик/60 степен (7.4 V). 1 * 35 KG Coreless Нерѓосувачки Челик Опрема Водоотпорен Дигитални Servo1 * 25 T Прилагодливи Серво Arm1 * Додатоци поставите како што е прикажано.

Основни својства

Operating voltage range:
5-7.4V

Тие исто така купуваат со овој производ.