Adornville 925 Фунта Галерија Рамки Жица Превртена Срцето Шема 12 Инчи x 4.78 mm x .64mm од EAM Накит Дизајн и Снабдување
Свеж

Adornville 925 Фунта Галерија Рамки Жица Превртена Срцето Шема 12 Инчи x 4.78 mm x .64mm од EAM Накит Дизајн

DEN 479.76

Достапно е за нарачката

Галерија рамки жица додава одличен дизајнерски елемент да cabochon bezels.Оваа жица solders и форми е многу лесно.Тоа е силна и убава.Оваа Превртена Срцето шема рамки е идеален за сопствени bezels додавање на декоративни елементи да широк спектар на накит дизајни.EAM Накит Материјали' Фунта содржи 92.5% сребро и не е галвански или полни.Фунта е springier парична Казна од сребро и го задржува својот облик подобро.Фунта е подобро од добро сребро за структурните елементи на парчиња каде држење на форма и останатите цврсти е важно.Темперамент или цврстина е променливо со annealing, работа стврднување или топлина-стврднување.Потешко метал е по завршувањето на вашиот дизајн, посветла на крај тоа ќе потрае.Цел 2 или повеќе и да добијат континуирана должина на жицата кога е достапна.Жица е извиткани и спакувани во reuseable пластична кеса.Земја на потекло : Велика States Metal тип : Стерлинг silver Purity : 92.5%Темперамент : Половина Hard Form : Превртен Срцето Галерија Рамки wire Dimensions : 12 Инчи x 4.78 mm x 0.64 mm (12 Инчи x .188" x .025") Метална боја : Сјајно бела silver Order 2 или повеќе и да добијат континуирана должина на жицата кога е достапна.Извиткани и спакувани во обновливи пластична кеса.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.