Објектот # 101402, Oilube® Прав Метал Бронза SAE841 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН
Свеж

Објектот 101402, Oilube® Прав Метал Бронза SAE841 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН

DEN 106.32

Достапно е за нарачката

Стандард акции на производи.SAE 841-бакар (87-90%), калај (8-9), јаглерод, други елементи.Прав метал бронза обезбедување на меѓусебно поврзани резервоарите за нафта.Вакуум импрегнирани со SAE 30 нафта во текот на процесот на производство (прибл. 19% по вол.).Само-подмачкување – кога сте во движење масло се зголемува до површината за подмачкување и враќа себе кога се на одмор.Идеален за тешки товари на умерена брзина или светло товари при високи брзини – max Pv 50,000, P-Оптоварување 2,000, V-SFM-1.200 лица. Ефективната температура во опсег од +10°С до + 175°С со стандард нафта.Достапни во масла за други температура се движи на некој направи-да-цел основа.Стандард tolerances варира во зависност од големината.Види точки за специфични tolerances.Ro HS, ДОФАТ, DFARS согласност.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.