Scythe Kaze Flex 92mm Фан, PWM 300-2300RPM, Тивка Случај/CPU Ладилник Фан, Еден Пакет
Свеж

Scythe Kaze Flex 92mm Фан, PWM 300-2300RPM, Тивка Случај/CPU Ладилник Фан, Еден Пакет

DEN 274.80

Достапно е за нарачката

Запечатени Прецизност Течност Динамичен Имајќи : лого и вретено се направени од високо квалитетна компресирани метал и се подмачкани со специјални нафта филм отпорни на температури до 250 C° / 480 F°.Ова драстично се намалува триењето, обезбедување на непречено функционирање и намалена носат, што резултира со долг животен век и нечујно функционирање.Вклучени antivibration гумени влошки кои го покриваат tunnelless монтажа дупки.Овие decouplers ефикасно да се намали можно вибрации и им овозможи на ниски-бучава операција. 92mm PC фан со новите дизајнирани ножот и рамка придонесе висока струење со ниско ниво на бучава, идеално за компјутер случај, радијатор/heatsink и CPU ладилник.PWM контрола нуди широк спектар брзината на вентилаторот за различни апликација и систем.Брзината на вентилаторот : 300±200~2300±10%, Струење : 6.75~48.88 CFM, Статичен Притисок : 0.08~2.03 mm H₂O, Бучава : 7.3~28.83 велика британија.Фан димензија : 92x92x25mm, MTTF : 120,000 часа, Конектори : 4-Pin.Поновите фан на Kaze Flex серија, 92mm е сега на располагање на пазарот.Запечатени Прецизност Течност Динамичен Имајќи испорачува тивка работа и долг живот-век.Димензија : 92x92x25mm, MTTF : 120,000 часа, Конектори : 4-Pin, брзината на Вентилаторот : 300±200~2300±10%, Струење : 6.75~48.88 CFM, Статичен Притисок : 0.08~2.03 mm H₂O, Бучава : 7.3~28.83 велика британија.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.