2 парчиња Воки Токи случај Водоотпорен Перница со Рака за полнење за Motorola Kenwood Icom Yaesu Vertex Стандард Baofeng Wouxun Puxing Midland (5 Инчен x 13.8 Инчи) двонасочна Радио
Свеж

2 парчиња Воки Токи случај Водоотпорен Перница со Рака за полнење за Motorola Kenwood Icom Yaesu Vertex Стандард

DEN 335.76

Достапно е за нарачката

Водоотпорен Перница со Рака за полнење за Motorola Kenwood Icom Yaesu Vertex Стандард Baofeng Midland Wouxun Puxing FDC MYT Baojie двонасочна Радио.Дизајниран за да ги заштити радио од дожд или магла и се Отпорни на висока температура и ниска температура.Исто така во активности на отворено за мулти-света употреба на ентузијазам, иако тоа е истураше дожд, ќе имаме ништо не грижете се за тоа со водоотпорен сет.Оперативен температура : -30 ~+ 60. Зелена TPU пред се, зелена TPU назад, поместена и наредени. * Дизајниран да ги заштити радио од дожд или магла и се Отпорни на висока температура и ниска температура. * Исто така во активности на отворено за мулти-света употреба на ентузијазам, иако тоа е истураше дожд, ќе имаме ништо не грижете се за тоа со водоотпорен сет.Внимание : * Овој производ е дизајниран да ги заштити transceiver од дожд или магла/магла.Тоа НЕ е наменета за да се заштитат радио од се потопува во вода.Радиото ќе се оштети ако го потопувајте transceiver и торба долго време. * Избегне пролонгирана изложување на директна сончева светлина и/или долго преноси.Спецификација : * 100% сосема нов. * Големина ~ Долго : 33cm / Широк : 10.5 см (додека кругот на вашиот радио е помала од 19 см, можете да ја користите.) * Прашка : 71cm должина & 0.8 см широк * Тежина : 39g.

Основни својства

* 100% brand new. :
* Size ~ Long:
33cm / Wide
(As long as the perimeter of your radio is smaller than 19 cm, you can use it.) :
* Sling:
71cm length & 0.8cm wide
* Weight:
39g

Тие исто така купуваат со овој производ.