Platti: 6 Трио Сонатна
Свеж

Platti: 6 Трио Сонатна

DEN 300.96

Достапно е за нарачката

Следниве од нивниот деби снимање на Vivaldis Ла Stravaganza, италијански ансамбл, Armoniosa присутни тука за ново снимање на Giovanni Benedetto Platti е Трио Сонатна.Сепак, иако во насловот може да се прочита 'Трио Sonata', спектакуларен изненадување наскоро се одвива : спротивно на сите конвенцијата, Platti постигна дел од втор соло инструмент во неговата сонатна за виолончело, наместо на втора виолина на тој начин обезбедувајќи за вонредна и свежи слушање искуство.На висока резолуција снимањето на овој SACD му овозможува на слушателот да се сфати сите тонски детали; музика се чини дека да се биде во рацете да го достигне, особено во препорачува три-димензионални репродукција на 2+2+2 снимањето.Човекот кој овластена овие работи, Грофот Schnborn-Wiesentheid, братот на две Wrzburg надбискупи, беше cellist во неговото лично право и сигурно ќе се ужива од овој диск.Исто така, на располагање : Антонио Вивалди : La Stravaganza оп. 4 MDG9011885.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.