Високи Перформанси F97XP Spectrophotometer Флуоресценција Spectrophotometer 200~900nm 200W (110V/60Hz)
Свеж

Високи Перформанси F97XP Spectrophotometer Флуоресценција Spectrophotometer 200~900nm 200W (110V/60Hz)

DEN 623.52

Достапно е за нарачката

4 nm F97/Pro F97:±1.Висока чувствителност : врз основа на висока ефикасност оптички дизајн и слаб сигнал откривање технологија, водата Раман врв сигнал на бучава однос може да биде поголема од 200 (P - P) со водечките домашни и меѓународни напредно ниво.Само 1 секунда за да се добие класичен флуоресценција спектри, 1 минута за да добиете висок квалитет на три-димензионални флуоресценција спектри.00 Податоци Transportation USB2.5% Стабилност(10min)Нула Лебдат:±0.5 nm Сигнал-за-Бучава Ratio F97 XP:Раман врв на вода(P-P):S/N≥200(10nm Шлиц) F97/F97 Pro:Раман врв на вода(P-P):S/N≥150(10nm Шлиц) Limit F97 XP:≤5×10-11 g/ml(Кинин Сулфат Решение) F97/F97 Pro:≤1×10-10 g/ml(Кинин Сулфат Решение) Linearityy≥0.Обично на производот ќе биде испратен во 3-7 работни дена и трае околу 59 работни дена за да стигне до вас Specifications Brief Вовед F97 флуоресценција spectrophotometer е нова генерација на високи перформанси молекуларна luminescence анализа инструмент.0 Моќ 200 WInstrument Димензија : 380×445×310(мм).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.