4 Цифри LED 752S UV-Vis Spectrophotometer Лабораториска Опрема 190nm-1100nm бранова Должина Spectrophotometer (110V/60HZ)
Свеж

4 Цифри LED 752S UV-Vis Spectrophotometer Лабораториска Опрема 190nm-1100nm бранова Должина Spectrophotometer

DEN 2342.40

Достапно е за нарачката

Ниска Скитници Светлина : Прецизност оптички дизајн обезбеди скитници светлина помал од 0.05% да ги задоволи клиентите треба кога тие сакаат да ги тестираат висока апсорпцијата на примерокот.Висок бранова Должина на Точноста : Вграден-во специјалните карактеристики се работи за авто бранова должина откривање и калибрација за да се осигура точноста и долгорочна стабилност.Широк Спектар бранова Должина : бранова должина спектар опфаќа од 190nm да 1100nm.Најширокиот спектар бранова должина на слични производи се нудат за да се задоволат потребите на повеќето spectrophotometric тест.Лесен извор на светлина замена : Деутериум светилка усвои универзалната страната одредување, деутериум светилка за замена може да се заврши со работата на двете завртки, не треба да ја прилагодите светлината се направи патот за одржување полесно и сигурен.Мала Тежина и Малата Големина.Обично на производот ќе биде испратен во 3-7 работни дена и трае околу 59 работни дена за да стигнат до you Parameter : Светло Извор : Hamamatsu светилка Оптички Систем : 1200 линија Дифракција Хелиум C-Т monochromator бранова Должина Опсег : 190-1100nm пропусниот Опсег : 2nm Скитници Светлина : ≤0.05% T бранова Должина на Точноста : ±2nm бранова Должина Повторливост : ≤0.5 nm Photometric Точност : ±0.3%T Photometric Повторливост : ±0.2%T Salability : 0%≤0.2%T 100% ≤0.5%T Transmittance Опсег : 0.0-199.9%Т Апсорпцијата Опсег : -0.3-2.999 Еден Инструмент за Мерење(мм) : 370×320×240 Прикаже : 4 цифри LED Порт : RS232 Сериски Порт Спецификација : 752 S UV-Vis Spectrophotometer е еден удобен spectrophotometric општ инструмент развиен и направен од страна на Шангај Lengguang Technology Co., Ltd.Инструментот може да поставите фактор и директно го прочитате transmittance, апсорпцијата и концентрација од 190nm да 1100nm.Тоа исто така може да поставите бранова должина рачно. 2nm пропусен опсег би можеле да ги задоволат потребите на повеќето квантитативно мерење барања.Тие може да се направи на квалитативни и квантитативни тест во материјал за истражување, фармацевтски анализа, Биохемиски и клинички преглед, анализа на квалитетот на водата за контрола на храна и инспекција и други области.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.