Zhiyun-Tech Кран-2 Двојна Рачка
Свеж

Zhiyun-Tech Кран-2 Двојна Рачка

DEN 1893.60

Достапно е за нарачката

Кран-2 3-Axis Gimbal Стабилизатор.Двојна Рачка за Две Раце Работа.За Mirrorless & dslr фото Апарати до 7 lb.Следете ги Изберете Фокус за Canon Камерите.Panasonic & Sony Shutter/Зум Кабли.Преглед Zhiyun-Tech Кран-2 3-Axis Стабилизатор и посветен Двојна Рачка која ви овозможува да го контролирате gimbal со две раце работа.На Кран-2 поддржува mirrorless и dslr фото апарати до 7 lb и нуди интегрирани следат фокус за контрола одберете Canon камерите.Тоа исто така им овозможува на блендата и зум контрола на одберете Panasonic и Sony камери користење вклучени кабли.Се здобијат со поголема контрола врз вашиот gimbal снимки со Zhiyun-Tech Кран-2, 3-axis рачни стабилизатор со интегриран следат фокус за контрола одберете Canon камерите.На Кран-2 поддржува DSLRs, mirrorless камери, и camcorders тежина до солидна седум килограми.Двојна Рачка за на Кран-2 Стабилизатор од Zhiyun-Tech ви овозможува да извршите различни гестови со gimbal, како што горе надолу и од долу-нагоре, со две раце работа.Факултативниот gimbal инсталира во центарот, а потоа можете да рачно се контролира со две раце, наместо на еден.Во кутија Кран-2 3-Axis Стабилизатор со Следат Фокусот Одберете Канон DSLRs Tripod 3 x 18650 Литиум-Јон Батерии Батерија Полнач Микро-USB Кабел за Микро да Mini-USB Кабел Sony Камера Контрола/Полнење Кабел Panasonic Камера за Контрола на Кабел Рамо, Рака за Носење Ограничен 1 Година Гаранција Двојна Рачка за Кран-2 Стабилизатор Ограничен 1 Година Гаранција.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.