Mountainsmith Шатор-Стапалки Mountainsmith Шатор Нога Печатење
Свеж

Mountainsmith Шатор-Стапалки Mountainsmith Шатор Нога Печатење

DEN 958.80

Достапно е за нарачката

На Genesee 4 Шатор Стапало, големина на работа со Genesee 4 Шатор, ќе го продолжи животот на вашиот шатор со заштита од абразија и да ја зголемите вашата удобност со додавање на слој на заштита против земјата влага.Боја кодирани циклуси за лесно приврзаност кон главниот шатор тело.Големина малку помали од шаторот кат да се спротивстави на вода pooling.Оган retardant слој.Димензии : 80" x 92".Accessorize нашите Genesee 4 лице шатор со овој трајни отпорен на вода шатор стапало и понатаму да се заштити вашата инвестиција.Ова барање нема да го додадете само животот на вашиот Mountainsmith шатор подот, но сигурно додадете уште еден слој отпорен на вода утеха за оние влажен дена во backcountry со нивните 2000mm СТП отпорни на облоги.Лесно да се теренот и нуди почиста, подолготрајни шатор кат, донесе на времето!Компатибилност со други шатор производители се на дискреција на набавувачот.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.