PowerCoil 3523-8.00 К М8 x 0.75 Тема Поправка на Комплет
Свеж

PowerCoil 3523-8.00 К М8 x 0.75 Тема Поправка на Комплет

DEN 799.44

Достапно е за нарачката

Откако опремени, нивната позиција е одржуван од страна на дејството на радијална притисок помеѓу нивните калеми и flanks на прислушувани дупка.Нивниот уникатен дизајн обезбедува супериорни теми чија соединение извршување не можат да бидат копирани од било која друга единствен прицврстување метод.Кога инсталиран, користејќи кој било од голем број на manual (рачно) или automatic (автоматски алатки, тие се обезбеди силна постојан внатрешен теми кои се спротивстави на топлина и на корозија.Забелешка : препорачливо е само затвори ги собере позлатен или подмачкано завртки или завртки се користи со завртка заклучување влошки.2 mm допирање Drill M8x0.Секој зафат серпентина се состои од голем број на tangential заклучување акорди што штрчи во внатрешноста на помали дијаметар на нормален слободен работи калеми.Се користи за поправка на оштетени или истрошени теми, тие исто така може да се користи за креирање на нови посилни теми во оригинална опрема.Power Coil жица тема инсерти се произведени од прецизност профилирани во облик на дијамант не ' рѓосувачки челик жица и формирана во спирален спирала.Достапен во две основни форми, слободни работи или завртка заклучување, тие се многу полесни и помалку скапи отколку било кој друг еквивалент тип на тема вметнете и поради нивната компактна големина тие генерално можат да се вградат во постоечките дизајни каде што нема претходната одредба е направен.5 D жица внесува x 20 8.Ова се постигнува со дејството на еден или повеќе polygonal зафат калеми поставен во внесува l ength, кои имаат радијални притисок од машки конец.На отстранување на машки навој, заклучување калеми се релаксираат во нивната оригинална форма дозволи повтори собрание, додека задржување на мерливи ниво на преовладува вртежен момент.Достапна во слободен работи (мимика стандардна тема) или во тема за заклучување (спречување на завртки од вибрации лабава).Сет Содржи : 8.Бесплатни Работи Произведени од прецизност профилирани аустенитно нерѓосувачки челик жица рана во спирален спирала, Power Coil слободни работи внесува имаат пролет како појава.Завртка Заклучување со Завртки за заклучување (или преовладува вртежен момент) инсерти се на одредена вредност во апликации кои се предмет на ефектите на цикличното вибрации или влијание.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Metabo Klammern 4/26 mm
Свеж
Metabo Klammern 4/26 mm
Достапно е за нарачката
DEN 811.68
Оценка на купувачите: