Monoprice AES/ЕБУ Кабел - 1.5 Метар - Црно | 22AWG Извртени Проводници Со Бакарна Плетенка И Алуминиумска Фолија Оклопна, Кабел + 3-Pin DMX Конектор, 49ft
Свеж

Monoprice AES/ЕБУ Кабел - 1.5 Метар - Црно | 22AWG Извртени Проводници Со Бакарна Плетенка И Алуминиумска Фолија

DEN 535.92

Достапно е за нарачката

Monoprice Доживотна Гаранција на СИТЕ Кабли : Со Monoprice е Доживотна Гаранција може да бидат сигурни ние стоиме зад нашите производи и нашите клиенти.Се дистрибуираат дигитални DMX или AES/ЕБУ (ака AES3) податоци сигнали безбедно и сигурно користење на овој 3-pin DMX Осветлување AES/ЕБУ Кабелот од Monoprice!Овој кабел е дизајниран за точни пренос на дигитален аудио и DMX осветлување контрола на податоци.Тоа карактеристики извртени пар на 22 AWG проводници завиткани во двоен слој заштитен составен од бакарна плетенка и алуминиумска фолија.Две shield слоеви комбинираат за да се обезбеди 100% shield покриеност за проводници.Влезот крај на кабелот е прекинат во 3-пински машки XLR конектор, додека излезниот крај завршува во 3-пински женски XLR конектор.На кабелот има номинална отпорност на 110-120 ohms.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.