ONiLAB Електрични Надземни Stirrer, ПРЕДВОДЕНА од Дигиталниот Апарат Stirrer Миксер со Мешање Род,20L ,10000 mPas , 50~2200RPM, Алуминиум Легура(Stirrer само, како Стојат не се Вклучени)
Свеж

ONiLAB Електрични Надземни Stirrer, ПРЕДВОДЕНА од Дигиталниот Апарат Stirrer Миксер со Мешање Род,20L ,10000

DEN 9599.76

Достапно е за нарачката

Силиконска маска за заштита вежба чак и моторни од ерозивни пареа и јавните.Моќност : 70 W.Растворувач Мешање. Микропроцесори контролирани безбедност кола се спречи јавните.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА –Вежба чак е авто-заклучување дизајн, алатки бесплатно да се поврземе и да ги отстрани мешајќи вратило.Мотор тип : brushless DC мотор.Нерѓосувачки Челик Преминал гребло(316 L не ' рѓосувачки челик).ЗАШТИТА од ПРЕОПТОВАРУВАЊЕ –Стоп автоматски во случај на преоптоварување за да се обезбеди безбедно функционирање. 20 L LED Надземни stirrer.Лесно и корисникот пријателски операција со дигитален LED дисплеј на вистинските брзини.Овие stirrers се оценети со заштита класа на IP42.Силиконска маска за заштита вежба чак и моторни од ерозивни пареа и јавните.Фармацевтски Апликации.Машината е IP42 заштита класа и CE, c TUVus, FCC, ICES и БЛАГАЈНИЧКИ уверение.Мешајќи гребло"топ-крос" дизајн , лесно да го замени на сад со зголемувањето на вратило преку единицата, не треба да се отстрани мешајќи вратило.ТОЧНИ ДИГИТАЛНА КОНТРОЛА – Микропроцесори контрола овозможи точни и постојана брзина и покрај вискозност промена на примерокот за да се спречи јавните, LED дисплеј на брзина.Заштита од преоптоварување.Материјал : не ' рѓосувачки челик.Широк спектар на вратило додатоци прави погодна за разни видови на апликации.Димензија [W x D x H] : 200x310x780mm.Не ги вклучуваат Универзалниот плоча стојат ( ве Молиме цел одделно).Мешајќи гребло"топ-крос" дизајн , лесно да го замени на сад со зголемувањето на вратило, не треба да се отстрани мешајќи вратило.Вежба чак е авто-заклучување, алатки бесплатно, без чак е потребно за да се поврземе на вратило.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.