ONiLAB 5 инчен LCD Дигитален Hotplate Магнетни Stirrer Топла Плоча со Керамички Обложени Лабораторија Hotplate 340℃ Промешајте Плоча, Магнетни Миксер 20L Мешајќи Капацитет 100-1500rpm, Ме?
Свеж

ONiLAB 5 инчен LCD Дигитален Hotplate Магнетни Stirrer Топла Плоча со Керамички Обложени Лабораторија Hotplate

DEN 8216.16

Достапно е за нарачката

Нерѓосувачки челик работа плоча со керамички слој обезбедува добра хемиски отпорни на перформанси.Дигитална контрола на брзината со макс.Забрза за да се 1500 Rpm и контрола на температурата со макс.Температурата на 340°c.Далечински функција обезбедува компјутер за контрола и пренос на податоци.Надворешната контрола на температурата е можно преку поврзување на сензор на температура со точноста на 0. 2°C. "топло" предупредување ќе флеш ако плоча температура е над 50°c, дури и кога hotplate е исклучен.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.