BIPEE Б Тип Магнетни Промешајте Бар со Интегрален Стожерот Прстен, Бела,5 X 12mm PTFE Покрие Мешајќи Род Пакет од 10
Свеж

BIPEE Б Тип Магнетни Промешајте Бар со Интегрален Стожерот Прстен, Бела,5 X 12mm PTFE Покрие Мешајќи Род Пакет

DEN 407.76

Достапно е за нарачката

Octagonal форма создава повеќе турбуленции и посилна вител од круг, цилиндрична форма или polygonal форма.Тоа се користи за да се поттикне течни или решение во биолошки, хемиски, медицински и лабораториски истражувања апликации.Вграден-во стожерот прстен помага во намалување на вибрации и се носат во текот на мешање.Внатрешни магнет направени од alnico V, некоја легура на алуминиум, никел, железо, и кобалт.На возбуда бар е поставен во сад со течност или решение што е седиштето на магнетни stirrer, која е лабораторија уред кој создава ротирачкото магнетно поле со користење на ротирачки магнет или повеќе стационарни електромагнети.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.