Соларни String Отворено Светла, 50 LED 32.8 ft Кристалниот Глобус Светла со 8 Осветлување Сцени, за Наводнување на Дворот Тремот Свадба Партија Оркестарот (Топло Бела)
Свеж

Соларни String Отворено Светла, 50 LED 32.8 ft Кристалниот Глобус Светла со 8 Осветлување Сцени, за Наводнување

DEN 575.76

Достапно е за нарачката

[Мулти-сценарија] Погодна за отворен градина декорација, павилјони, тераси, балкони, шатор дворови, backyards, тремови, Божиќни дрва, цвеќиња, огради, ѕидови, забави, свадби.Исто така можете да користете ја вашата имагинација да се импровизира на свој уникатен различни светлина сцени со оваа згодна string на светлата. [Кристална Топка Светла Spec] : Вкупен број на LED светилки : 50, топката големина : 1 инч, должина помеѓу 2 светилки : 0.5 нозе, 8 режими, 39.4 долги нозе, заградата (вклучувајќи 6.6 нозе води).Просечниот животен век на батеријата е 2 години, а батеријата може да се замени со нова, по ниска цена. [IP 65 Водоотпорен] : IP65 водоотпорен сончевата светлина string можат да го издржат сите видови на времето, вклучувајќи поројниот дожд и снег, а целиот производ е силна отпорност на вода, вклучувајќи соларен панел кутии и светлина стрингови.Многу погодна за внатрешна и надворешна декорација. [Лесно се инсталира и широка примена] Сончевата светлина string инсталација е лесен и брз, без жици и без дополнителни алатки.Само бидете сигурни дека на соларни панели се во сончев место—не е во сенка и дека соларни панели лицето на сонцето. [Auto/исклучување и 8 режими] : соларен погон, не треба да ја замените батеријата.Сензорот за светло го контролира сончевата светлина string за да го вклучите автоматски во темница и да се исклучи автоматски во текот на денот.Ова отворено сончевата светлина има 8 осветлување сцени, што ќе ви овозможи да се обеси каде што сакате да креирате некоја надворешна страна атмосфера. 1. Отвори пакетот и да го провери производот за да бидете сигурни дека тоа е во добра состојба. 2. Извади соларен панел, да го поправи панел со стеги или удели и ставете ја во сончево место. 3. Стави сончевиот кристал на светлина стринг во безбедна и стабилна локација. 4. Притиснете го копчето за ВКЛУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧУВАЊЕ на флеш случајно од режимот 1 да режим 8. 5. Притиснете го РЕЖИМОТ на префрлување за да изберете режим : комбинација, бран, секвенца, тебе, итн.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.