Перо Пенкало за Допир на Екранот, Висока Чувствителност Капацитивни Диск Молив Магнетизам Покрие Капа Одговара на iPad Pro/iPad Мини/iPad Ер/iPhone Серија Повеќето Екрани на ?
Свеж

Перо Пенкало за Допир на Екранот, Висока Чувствителност Капацитивни Диск Молив Магнетизам Покрие Капа Одговара

DEN 383.76

Достапно е за нарачката

ДВОНАСОЧНО МАГНЕТНИ КАПА : двонасочна магнетни капа, без извртување или туркање назад капа, само стави капа во близина на пенкало, и(на двете страни) ќе се апсорбираат автоматски.УНИВЕРЗАЛНА ПЕРО : Компатибилен со сите капацитивни екран осетлив на допир паметни телефони, таблети, лаптопи, компјутери, шуми и СИТЕ други capacitive touch screens уреди.ПРЕЦИЗНОСТ ЧУВСТВИТЕЛНОСТ : позицијата на дискот совет е поврзан со метални челични топки, која ја подобрува услугата живот и издржливост, цврсто алуминиумско куќиште гаранции долго користење на живот.ELEGENT ДИЗАЈН : Надгради диск пенкало дизајниран со елегантна бела тело и јасно диск совет.Перо пенкало е направено од алуминиум кој ви дава вистински пенкало чувство.ПАКЕТ се ВКЛУЧЕНИ : 2* Перо Пенкала, 2 резервни диск совети и 2 резервни влакна совети.Едниот крај е транспарентен диск совет и на другиот крај е издржлива влакна совет.Дизајнот на транспарентен диск е mimicsing на човечки прст и користи на човечкото тело моментална теорија, која може да ви обезбеди со мазна/висока прецизност/не-одложување функционална искуство.Како да се Промени Совет : .Ако сакате да ја смените влакна совет, само unscrew тоа и да го замените со нов.Ако сакате да ја смените пршлен, ве молиме да се повлече од страна на држи средниот дел на мали метални бар, а потоа притисни нов диск совет во пенкалото.Не се отстрани јасно диск на крајот на совет, ако се преместите на дискот, ликовната совет ќе не work When користење на овој перо пенкало, ве молиме бидете сигурни дека на дискот е чиста и потоа нека диск допир на екранот целосно.Нормално, нашиот перо не предизвика гребење на екранот на допир, но сепак препорачуваме да користите екран заштитник на вашиот уред за да го заштитите екранот од оштетување/гребнатини предизвикани од дискот или прашина на екранот.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.