Перо Пенкало Компатибилен со iPad, Цртање Стилист Smart Молив Компатибилен со iPad 2/3/4/5/6/7/8 Генерација Воздух 1/2/3/4 Про 9.7/10.5/11/12.9 и Мини 1/2/3/4/5 (Црвено)
Свеж

Перо Пенкало Компатибилен со iPad, Цртање Стилист Smart Молив Компатибилен со iPad 2/3/4/5/6/7/8 Генерација

DEN 623.76

Достапно е за нарачката

Ослободете ја Вашата Креативност - Повеќето од брилијантен уметност креирање апликации за работа со прст, но тие навистина може да блесне и кога трогнат од Kawany молив.Ќе биде танцување и twirling низ екранот, одлевање панделки и реки на боја во симулирани пастели, акварели и масла.Без комплексен Bluetooth спарување или други одложувања, веднаш ослободете ја вашата креативност на апликации како procreate и повеќе!.Ни трошка одредување - Ако сте во класа или средба, земајќи ги вашите белешки на хартија има свои предности, но хартијата може да се оштетени или изгубени.Дигитални белешки, од друга страна, се секогаш достапни во вашиот уред, и можете да направите резервна нив до облак услуга за лесен пристап од други уреди.Батеријата овозможува до 10 часа на пишување време од еден 1 час задолжен.Не батеријата е слаба, нема креативни идеи недостасува!.Зголеми Вашиот Пишување Брзина и Точност - Дали сте еден неврзан texter или ти си прават некои сериозни долго-форма на пишување на вашиот таблет, што веројатно знаете колку фрустрирачки авто точно може да биде кога си работат со оние малку тастатура копчиња.Kawany пенкало со 1.5 mm парична казна совет во голема мера може да го зголеми вашата прецизност и брзина, особено кога се користи со еден удар стил на тастатурата.Избегнувајте Отпечатоци-опфатени Мензи - Ако сте на сите им пречи на екранот полн со мрсна smudges или gunk-исполнет пукнатини, вие не сте сами.Пенливи допир на екранот брзо да се трансформира во отпечатоци-опфатени мензи.Kawany styluses одржите вашиот екран почиста и повеќе дупка со слободни од врвовите на вашите прсти некогаш би можеле да.Подобрување на Виртуелно Учење за Деца - Дали вашето kindergartener имаат виртуелен часови за пишување или цртање?Тешко е за малку да ја користите глувчето или со рака на i Pad да се подготви букви и линии.Во споредба со редовни специјалното пенкало кое има масти глава, Kawany е повеќе молив во облик кој овозможува малку еден да имаат чувство на молив за ракопис техника.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.