PZRT 8pcs М8 x 20mm Чекан Главата Гром Т Завртка,8pcs М8 Хексагонални Прирабница и Завртки Сет, Јаглероден Челик Никел Позлатен за 4040 Серија Стандард 8мм Т-Слот Алуминиумски П
Свеж

PZRT 8pcs М8 x 20mm Чекан Главата Гром Т Завртка,8pcs М8 Хексагонални Прирабница и Завртки Сет, Јаглероден Челик

DEN 278.16

Достапно е за нарачката

4040 Серија Алуминиумски Профил Додатоци широко се користи за изградба на 3 D принтери, 3 D столари, CNC рутери, ЦПУ ласерски секачи, ЦПУ плазма секачи, роботика проекти, машина чувари, workstations, итн.М8 Хексагонални Лизга Заклучување на Страната Ореви направен од висок квалитет на јаглероден челик,површината е обложено со никел за добра рѓа отпор и подобри перформанси висока цврстина и долг животен век.Прирабница орев е лешник кое има широк страната на едниот, кој дејствува како интегрирана, не се врти за миење,на serrations помогнат во избегнување на вибрации на орев и се зголеми држи моќта на орев.Висок Квалитет на Јаглероден челик М8 x 20mm Т Завртка Гром Завртки Површината хром се заврши Анти-корозија,rustless,не-загадување и висока цврстина.Т-тип завртки дизајн за алуминиум extrusions, погоден за стандард 8мм Т-Слот за 40mm алуминиум extrusions и поголемиот дел од другите брендови 40mm алуминиумски профил.PZRT 4040 Серија Алуминиумски Профил Конектор Сет Алуминиумски Профил Додатоци Широко се користи за изградба на 3 D принтери, 3 D столари, CNC рутери, ЦПУ ласерски секачи, ЦПУ плазма секачи, роботика проекти, машина чувари, workstations, итн.Компатибилен со сите 40mm-базирани стандард 8мм Т-Слот алуминиумски истиснување,Тие се едноставни да се користи за поврзување помеѓу алуминиумски профили,и практично да се поврзете алуминиумски профили на други делови.М8 Хексагонални Страната Орев : Тема Големина : М8(0.31") Материјал : Јаглероден Челик Никел Позлатен Висина : 7.9 мм(0.31") Хексадецимален Големина : 13mm(0.5")(Ширина) Прирабница Дијаметар : 17.5 mm(0.69") M8x20mm Чекан Главата Гром Т Завртка : Материјал : Јаглероден Челик Никел Позлатен Чекан Главата големина : 14 x 8 x 5.5 мм/0.55" x 0.31" x 0.22"(L*W*T) Навој Дијаметар : 8мм (М8) Гром должина : 20mm Чекан Главата Ширина : 8mm Пакет Содржина : 8pcs Serrated Хексагонални Страната Заклучување Ореви 8pcs M8x20mm Чекан Главата Гром Т Завртка.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.