iplusmile 20 Ролни PTFE Тема Печат Лента водовод PTFE Лента Индустриски Пломби Лента Безбедност Цевка Запечатување Лента Индустриски Материјали
Свеж

iplusmile 20 Ролни PTFE Тема Печат Лента водовод PTFE Лента Индустриски Пломби Лента Безбедност Цевка Запечатување

DEN 340.56

Достапно е за нарачката

еластична, со добра текстура, и не ќе биде лесно да се оштетат.Тоа ќе биде добра состојба цевка дел за вас.Тема запечатување лента е погоден за повеќето од водоводните цевки, формирање херметички печат помеѓу навој цевки и цевки, фитинзи.Широк спектар на апликации, може да се користи за пиење вода, цевки и градина црево чешми.Направени од врвен квалитет PTFE, со добра густина, тоа може да се користи за цевки запечатување, одлична и корисна.направени со одлична изработка, ефикасен и траен, и може да послужи за долго време.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.