8 Парчиња Бисквит Машина Сет, од не ' Рѓосувачки Челик Тесто Секачи, 5 Парчиња Круг Колаче Машина со Рачка, Тесто Машина Тесто Blender, Професионални Печење Тесто за Кујн?
Свеж

8 Парчиња Бисквит Машина Сет, од не ' Рѓосувачки Челик Тесто Секачи, 5 Парчиња Круг Колаче Машина со Рачка,

DEN 263.76

Достапно е за нарачката

Бран бисквит машина : Може да се примени за да се направи празник колачиња, чип колачиња, вкусно muffins, мини колачи, итн.Карактеристики : 5 парчиња cookie секачи на различни големини може да ги исполни вашите различни потреби, со дијаметар од 4 cm (1-5/8 инчен), 5 см (1-5/8 инчен), 6 cm (2-3/8 инчен), 7 см (2-3/4 инчен), 8 cm (3-1/4 инчи) односно, тие може да се намали колачиња од различни големини; Со својата криви дизајн, ова тесто blender ви овозможува брзо и рамномерно измешајте путер и други состојки, додека тестото секачи може да биде рамномерно се меша со шпатула.Материјал : изработени од квалитетни нерѓосувачки челик со мазен изглед, лесно да се чисти, машина за миење садови безбедно, ' рѓа доказ, силни и издржливи.Разноврсна : на печење тесто алатка може да ги задоволи основните вашиот печење потреби и да се направи вашиот печење полесно, исто така се идеални за правење пици, тестенини, doughnuts, тестенини, колачи, muffins, колачиња, scones, колачи, fudge muffins, јајца или палачинки. 8 Парчиња бисквит машина сет, од не ' рѓосувачки челик тесто секачи, 5 парчиња круг колаче машина со рачка, тесто машина тесто blender, професионални печење тесто за кујна печење алатки, црна и сребрена Карактеристики : Тесто blender : Гума не се лизга се справи со 4 нерѓосувачки челични ножеви за лесно сечење на путер, брашно и скратување за поефикасно мешање без да се грижиш за врвката за околу рака и замор.Скала за мерење дизајн : површината на тесто машина и секој бисквит машина е јасно означени со инчи/ см мерење, нема повеќе погодување кога печење, секогаш ќе знаат која големина; тестото машина за полнење за сите ваши печење тесто и потреби.Тесто scraper : Со 2 поудобно мерења (сантиметри и инчи), на шпатула лесно може да се намали преку напорна или леплива тесто.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.