ZOENHOU 4 Парчиња Тесто Машина Сет, Печива Нож Scraper, Тесто Blender Машина и Миксер, Путер Четка Професионални Нерѓосувачки Челик Кујнски Алатка за Печење Готвење Торта Тешк
Свеж

ZOENHOU 4 Парчиња Тесто Машина Сет, Печива Нож Scraper, Тесто Blender Машина и Миксер, Путер Четка Професионални

DEN 215.28

Достапно е за нарачката

Професионални Тесто Четка : ● 100% висок квалитет на храна одделение, здравје, заштита на животната средина.ТЕСТОТО БЛЕНДЕР И МАШИНА - Путер миксер се направени од не 'рѓосувачки челик, така што нема да попуштат, виткајте или' рѓа.За us Our кујнски сет вклучува тесто машина, тестото блендер и СКАРА четка.Со овие ефикасни gadgets, можете да уживате во забавата на печење!тестото blender, scraper и пецива четка може да биде убава и прифатлива подарок за вашето семејство и пријатели.6 инчи Тесто blender : 4.● Чистење е многу лесно - или исчистете ја со рака или стави во вашиот сад за миење.ТЕСТО ЧЕТКА - леб четка се направени од храна одделение силиконски, отпорни на топлина до 356 ° С, и не е лесно да пената за време на употреба.Големина : Клупата scraper : x 5.ПЕЧЕЊЕ ТЕСТО МАШИНА SET - Ова 4-парче тесто сет вклучува 2 тесто scraper, 1 тесто блендер, и 1 тесто четка.Мека рачка на сечење на blender се апсорбира притисок и не ја ротирате или олабави.ТЕСТО МАШИНА АЛАТКА ЛАС ПОДАРОК - Одлична за печење алатки може да стане важен партнер за gourmets, пекарите, готвачи и угостителство луѓе.Тие се едноставни за употреба и лесно да се чисти, издржливи и разновиден.● Удобно рачка има супериорна сила и флексибилност. ● За разлика од најлон четки, овие се многу лесно да се чисти, суви многу побрзо, влакната не барака, и да не остане мрсна по чистењето.Ова тесто нож во собата е-мора да има алатка за професионална пекарски и искушеници.Корисни мерење водичи и скали може точно да мери.● Мерка упатство е наменета за прецизно мерење додека готвење или бразилецот.Многу погоден за правење колачи со целото семејство.Тоа е многу погодна за месо, тост, џем, мед, колачи, кондензирана млеко, појадок, роденден страни, отворено скара скари, итн.● Рачката е изработена од мек TPR материјал, ергономски дизајниран.КЛУПАТА НОЖ SCRAPER - На тесто scraper е направен од високо-квалитет 430 нерѓосувачки челик, кој е издржлив и не е лесно да ' рѓа.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.