YamaziHD Нерѓосувачки Челик Тесто Scraper, Тесто Blender & Бисквит Машина Сет (8 Парчиња/Set), Тешки & Трајни со Ергономски Гума Контрола, Професионални Печење Тесто Алатки, Подар?
Свеж

YamaziHD Нерѓосувачки Челик Тесто Scraper, Тесто Blender & Бисквит Машина Сет (8 Парчиња/Set), Тешки & Трајни

DEN 407.76

Достапно е за нарачката

ВИСОКО КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ : 18/8 Нерѓосувачки Челик, НЕМА рѓа, лесен за чистење & машина за миење садови безбедно.Ќе бидат шокирани од висок квалитет, се сече низ тешко или леплива тесто со леснотија.ВКЛУЧЕНИ : Секој еден од нашите печење поставува вклучува (5) Коло Бисквит Машина, (1) Бран Колачиња Машина и (1) Тесто Scraper & (1) Тесто Blender.Тие се идеални за правење на пица, тестенини, doughnuts, равиоли, тестенини, Бисквити, англиски muffins, колачиња, scones, shortcake, фондан crumpets, курви, пржење јајца или правење на палачинки.ТЕШКИ & НЕ се ЛИЗГА : Нерѓосувачки Челик тесто scraper и тесто blender имаат гума не се лизга се справи со тоа е ергономски дизајниран за вас што вашиот полесно се пече.Мек зафат се справи со одговара на мали до средни раце совршено.Можете да сторат повеќе за печење без да се грижите за врвката за околу рака и замор.Густата гума е многу побезбеден од пластика.КАРАКТЕРИСТИКИ : Криви Дизајн за Тесто Blender & Круг Бисквит Машина, брзо да се вклучат ладно парчиња путер во брашно и други суви состојки.Нерѓосувачки челик бисквит секачи парче бисквити рамномерно преку тестото совршено.Бисквит Машина Поставите Големини : Кол. 1 3/4, 2, 2 1/4, 2 3/4, 3 1/4 инч (4.2, 5, 6, 7, 8 см), Висина на : 1 3/4 инчи (4 cm).Бран Колачиња Машина : Кол. 1 3/4 инчи (4.2 cm), Висина на : 1 4/5 инчен (4.5 cm).Прекрасна Кујна ПОДАРОК Сет : Ова тесто машина поставена се-мора да има алатки за про пекарски и почетниците.Со овие ефикасни gadgets, веќе не мора да губите вашето време и напор, помалку фрустрација и побрзо печење, уживаат во забавата на јајцата!Давање на вашата мајка, татко, големиот родители или љубовници на роденден или празник, тие ќе го сакам!.Боја : 8 Парчиња/ Set.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.