Kangkang@ 6 Компјутери/Set Двојно Заврши Трајни Уметнички Цртеж Пенкало Алатки Трупецот Скица Меша Хартија Трупецот Дупка Со Tortillion Стап Алатка Бела
Свеж

[email protected] 6 Компјутери/Set Двојно Заврши Трајни Уметнички Цртеж Пенкало Алатки Трупецот Скица Меша Хартија Трупецот

DEN 167.76

Достапно е за нарачката

Мешање Трупците и Tortillions.Овие меша трупците и tortillions се направени од мека хартија се чувствува и се одлична за различни меша техники.Овој цртеж додатоци во собата е погоден за smudging, мешање или мазнење пастел, јаглен, креда и молив уметнички дела на сликари и сликарство љубовници.РАЗЛИЧНИ ГОЛЕМИНИ - Меша трупците поставите избрани големина : #1, #2, #3, #4, #5, #6.Оваа јаглен меша трупците и tortillion во собата може да се наострен од sandpaper блокови.Нив ги користат за мешање молив, пастели и јаглен.Имајте на трупците се истакнува со острат нив со пескарење блок.Трупците и tortillions сет : 6 големини на трупците и tortillions, направени од хартија, погоден за smudging, мешање или мазнење пастел, јаглен, креда и молив уметнички дела.Двојно Заврши Трупците и Укажа Tortillions.Корисни алатки за сликање за да омекне линии, се меша бои и да се создаде сенки , маглива ефект.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.