Мултифункционален Геометриски Владетел,Цртање Владетел,Геометриски Цртеж Дефиниција Мерење Алатка Пластични Нацрт Владетели за на Училиште, Канцелариски Матери
Свеж

Мултифункционален Геометриски Владетел,Цртање Владетел,Геометриски Цртеж Дефиниција Мерење Алатка Пластични

DEN 239.76

Достапно е за нарачката

【Мултифункционален Владетел】Во прилог на основните линии, кругови, правоаголници, триаголници, нашите мултифункционален геометриски владетел исто така, може да се подготви цилиндри, конуси, коцки, parabola, златен дел, аголна bisectors, вертикални линии, и други функции чека за вашето откритие. 【Широка Примена】Дали вие сте уметник, студент, моделот на одлуки или дизајнер, овој мултифункционален геометриски владетел е добар помошник за вашата работа или студирање; тоа може да помогне во развојот на вашиот сопствен рачно вештини и имагинација. 【Различни Модели】Многу геометриски фигури на различни форми се поставени на мултифункционален геометриски владетел, кој е многу удобен за носење, може да ги исполни вашите различните потреби во секојдневна употреба и е погодно за мерење. 【Прецизни и Јасни】скала е јасно, лизгачки е лесен, цртежот е стабилна и не е лесно да се кос.Бојата на мултифункционален геометриски владетел е транспарентна и нема да влијае на визија кога цртање на бела хартија. 【Идеален Подароци】Ова е геометриски цртеж владетел кој ги интегрира повеќе функции, вклучувајќи различни графички дизајни, кои можат да го остварат практични вештини и имагинација.Тоа може да биде Божиќ подарок за ученици, наставници, уметници, и занает љубовници.Мултифункционален геометриски владетел е достоен за многу обични владетели.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.