12 Компјутери Уметник Меша Трупецот Бела Хартија Скица Пенкало Бришење Цртање Алатка за Студентски Скица на Цртеж Додатоци
Свеж

12 Компјутери Уметник Меша Трупецот Бела Хартија Скица Пенкало Бришење Цртање Алатка за Студентски Скица на

DEN 256.08

Достапно е за нарачката

★ Широко Апликација : хартија За pen може да се користи за бришење на линија од текстура или ублажи некои беспомошна линии ќе се подготви за постигнување на светло и сенка ефекти. ★ Мулти-funtion : Не само да се создаде нејасен ефект, но исто така се користи за да биде како paintbrush да прави сенки и темни области, кои можат да им даде на вашиот графика alook и чуство на големина. ★ Меша Трупецот : Ова 12pcs хартија pen може да додадете мека суптилни засенчување дека може да донесе живот како реализам и димензија на вашиот цртеж.Професионални скица пенкало на хартија за удобен и професионални цртање. ★ Сликарство Додатоци : Погоден за употреба со сите јаглени, графит, пастели и обоени моливи.Одлично за професионални уметници како и на почетниците да учат и да го користат. ★ Продажбата на Услугата : Ние сме посветени да се создаде најдобар производ, услуга за секој клиент.Ако овој производ не ги исполни вашите очекувања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе се обидеме најдобро да се справи со додека не сте задоволни.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.