Мешање Трупците и Tortillions Поставите Уметност Blenders со Sandpaper Молив Острилка Молив Продолжување Алатка Замеси Гумичка Скицирање Цртање Меша Алатки за Изведувач на Сту?
Свеж

Мешање Трупците и Tortillions Поставите Уметност Blenders со Sandpaper Молив Острилка Молив Продолжување Алатка

DEN 257.76

Достапно е за нарачката

Направени на квалитетот компресирани хартија, за употреба со сите јаглени, графит, пастели и обоени моливи.Двоен-заврши точка, 6 различни големина, да ги исполнуваат за разни потреби на уметнички дела.Тоа може да се ре-се истакнува со молив острилка, sandpaper блок или само солза хаос совет на мешање трупецот.Голема алатки за мешање, smudging, се меша бои и да се создаде сенки, маглива ефект.Пакет : 12 Меша Трупците, тежина : 90gr.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.