Staedtler Меша Трупецот Сет, за Пастели, Графит, Јаглен, Уметник Blender, Пакување од 4 Избрани Големини, 5426-S BK4
Свеж

Staedtler Меша Трупецот Сет, за Пастели, Графит, Јаглен, Уметник Blender, Пакување од 4 Избрани Големини, 5426-S

DEN 239.28

Достапно е за нарачката

Корист од најдобрите!Секој од почетници до професионална ќе го цениме квалитетот, мазност и сенчење можностите на оваа група на мешање трупците.Од голем stomp надолу за да се супер казна tortillon, имаш големината на дупка со стап за да ти се постигнат ефекти од широк области на мека транзиција надолу за да се детални, парична казна засенчување.Лесно да се постигне меки рабови, непречено transitioned мешавини, суптилни згаснува, за да се создаде проѕирен, магливата ефекти, и burnish вашиот потекло.Дебели, felted хартија е лесно да се чистат и ре-наострен со парична казна sandpaper.Кога станува збор за цртање, скицирање и уметност алатки, добрите знае да се сврти кон Staedtler.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.