Нови Мултифункционален Геометриски Владетел Геометриски Цртеж Дефиниција Мерење Алатка Пластични Нацрт Владетели на Студентите за на Училиште, Канцелариски Мат?
Свеж

Нови Мултифункционален Геометриски Владетел Геометриски Цртеж Дефиниција Мерење Алатка Пластични Нацрт Владетели

DEN 359.76

Достапно е за нарачката

【Мултифункционален Владетел】 Во прилог на основните линии, кругови, правоаголници, триаголници, нашиот владетел исто така, може да се подготви цилиндри, конуси, коцки, parabola, златен дел, аголна bisectors, вертикални линии, и други функции чека за вашето откритие. 【Широка примена】Дали вие сте уметник, студент, моделот на одлуки или дизајнер, овој владетел е добар помошник за вашата работа или студирање; тоа може да помогне во развојот на вашиот сопствен рачно вештини и имагинација. 【Различни Модели】Многу геометриски фигури на различни форми се ставени на еден владетел, кој е многу удобен за носење, може да ги исполни вашите различните потреби во секојдневна употреба и е погодно за мерење. 【Издржлив материјал】Направени од високо-квалитетна пластика.Лесни, трајни, и лесно да се носат.На транспарентен материјал овозможува не да ги игнорираат некои важни броеви или зборови кога цртање. 【Идеален Подароци】Ова е геометриски цртеж владетел кој ги интегрира повеќе функции, вклучувајќи различни графички дизајни, кои можат да го остварат практични вештини и имагинација.Тоа може да биде подарок за ученици, наставници, уметници, и занает љубовници.Владетел е достоен за многу обични владетели.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.