6 компјутери Меша Трупците и tortillions Сет за Уметност Цртање Уметник DIY Модна
Свеж

6 компјутери Меша Трупците и tortillions Сет за Уметност Цртање Уметник DIY Модна

DEN 1332.00

Достапно е за нарачката

ТИП : White Material:Rice paper Size:Pen должина околу 12-15cm грешка околу 1cm Function : На трупците и tortillions може да се подготви модел и текстура, се создаде нејасен ефект или да го користите како paintbrush, помагаат за вашиот скица drawing How за Чистење : Само кора исклучите валкани хартија заедно пенкало совет кога ќе треба да се clean Multiple Употреба : Погоден за smudging, мешање или мазнење пастел, јаглен, креда и молив уметнички дела на сликари и сликарство љубовници. 6 компјутери Меша Трупците и tortillions сет за Уметност Цртање Уметник DIY Модна.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.