OEMTOOLS 27312 Воланот Puller Нога Комплет, Воланот Отстранување Комплет со Два J-Кука Стил Puller Нозе и Spacer, се Проширува опсегот на 27017, Челик
Свеж

OEMTOOLS 27312 Воланот Puller Нога Комплет, Воланот Отстранување Комплет со Два J-Кука Стил Puller Нозе и Spacer,

DEN 2217.60

Достапно е за нарачката

УПРАВУВАЧОТ PULLER ПОЛНЕЊЕ : Ова воланот отстранување алатка во собата е корисно кога отстранување на управниот тркала кога нема навој или прислушувани дупки обезбедени на воланот; воланот puller алатката работи на многу General Motors возила.ПРОШИРЕНАТА ПОКРИЕНОСТ : Нашата ГМ воланот алатка комплет вклучува (2) воланот puller J кука нозе и spacer за проширена покривање на OEMTOOLS 27017 Воланот Puller; Тркало puller сет е дизајниран за употреба со OEMTOOLS 27017. ШИРОК КОМПАТИБИЛНОСТ : Во прилог на генетски модифицирани возила, волан комплет за поправка работи со многу Ford, Chrysler, Dodge Ram меморија, и други големи возило брендови; воланот puller J куки може да биде поткрепена и надолу за да ги собере многу возила.ТЕШКИ-ДОЛЖНОСТ ВОЛАНОТ СМЕНА : Ова воланот puller сет е изградена со челик за сите сила и издржливост треба додека отстранување на управниот тркала; воланот puller нозе се изградени да трае.Од СУШТИНСКО значење ВОЛАНОТ АЛАТКА : Нашето Ѕ кука воланот puller е неопходен додаток на вашиот автомобилската алатка за полнење; Идеален волан комплет за авто механика и никој друг, кој треба да се отстрани автомобилската волан тркала.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.