Vestil Поли Жолта Лифт Веб Прашка 2 X 1 Ft
Свеж

Vestil Поли Жолта Лифт Веб Прашка 2 X 1 Ft

DEN 431.76

Достапно е за нарачката

Трајни изградба за безбедно кревање.Мазна дизајн за ограничен износ на триење при кревање.Минимален простор за складирање кога не е во употреба.Различни подигање на капацитетот во зависност од кревање стил.Вертикална Капацитет 6400# / Chocker 5120# / V Кошница 12800#.За средни до тешки-должност кревање, овие двојно-ply кревање slings се практични, економски одговор на многу кревање проблеми.Двоен капацитет кога се користи во кошница-стил.Намалување на капацитетот кога се користи во ѓердан-стил.Овие slings исполнат ANSI стандард Б3.9 и БЗР барањата.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.