JTB Кревање Прашка Ремени Полиестер Тешки Веб Slings 3 Тон (6613 Lbs) Вертикална Подигање на Капацитетот Направени со Силна Флексибилни Webbing (Боја : 3 тон, Големина : 4M)
Свеж

JTB Кревање Прашка Ремени Полиестер Тешки Веб Slings 3 Тон (6613 Lbs) Вертикална Подигање на Капацитетот Направени

DEN 1572.00

Достапно е за нарачката

▶Спецификација : Бела рамен кревање прашка, Прашка должина : 2m/3м/4m/5m/6m/8m/10m; Кревање пропусниот опсег : (6mm), максимален капацитет : 3 Тон (6613 Lbs). ▶ Издржливост и Стабилност : бендот на ова кревање прашка е Висока јачина на полипропилен филамент производство, кои се отпорни на абење. ▶ Мала тежина : Лесни за употреба, рамни дизајн, широка имајќи област, Може да го намали површината оптоварување на притисок. ▶Широка Примена : Ова кревање прашка е широко се користат за кревање на носивост во различни региони и компании како што се рударство, машини, има, згради, челични лимови, челични цевки мелници, бензин цевна инсталација на компаниите, итн. ▶ Предност : Стабилна кревање, безбеден и сигурен, Носат-отпорни, и ниска издолжување.Полипропилен мариноване прашка е погодна за дигалки боја производи, производи од пластични маси, машински алатки и цевки и цевки по површински третман или анти-корозија и топлина зачувување.Полипропилен мариноване прашка е идеална прашка за electroplating индустрија.Спецификации : Име на Производ : Кревање Sling Sling материјал : висока јачина на polypropylene Maximum оптоварување : 3 Тон (6613 Lbs)должина : 2m/3м/4m/5m/6m/8m/10mwidth : 6mm Product precautions1. На суспендирани објект не смее да ја надмине оценет оптоварување.2. Не влечете на земја или на површината на објекти со висок триење, и не се директно допир остри предмети.3. Не пресврт или јазол прашка, и чувајте го подигна непречено.4. Складирање на животната средина треба да бидат далеку од хемикалии и извори на топлина.

Основни својства

White flat lifting sling, Sling length:
2m/3m/4m/5m/6m/8m/10m; Lifting bandwidth

Тие исто така купуваат со овој производ.