XIRGS Одење Куче Темперамент и Поводник Сет, Мека Фланелен боксери Поместена Куче Оглавник & Доведе Не се Повлече Кутре Вест Прилагодливи Милениче Обука Подигнат Брз?
Свеж

XIRGS Одење Куче Темперамент и Поводник Сет, Мека Фланелен боксери Поместена Куче Оглавник & Доведе Не се Повлече

DEN 311.76

Достапно е за нарачката

D + O Прстен Дизајн - XIRGS не се повлече пес темперамент има и Д-прстен на предната страна на поврзување на поводник, и додадете монтажни бел за зголемување на забава на вашето куче при одење.Постои О-прстен во задниот дел, што ви дава опција каде што можете да кука на поводник.И не се повлече подигнат поводник собата е исто така ефикасни не влече, без да се грижиш за куче изгуби кога одеднаш се повлече, се елиминира поводник влечење.Се обрне Внимание на Големината на Табелата - Постојат 3 големина (XXS/XS/S) во располагање.Ве молиме мерка вашите домашни миленици и се однесуваат на нашиот големината на табелата за да го најдете најдобро одговара пред да нарачате.Ние ажурирање на вратот дебелина дел да се направи тоа прилагодливи.На двете страни Велкро дизајн и флексибилни тока на го прави полесно за вас да се прилагоди на соодветни градите и вратот големина за кученце.Оваа брзо се вклопуваат подигнат е лесно да се стави на и стави надвор.Тоа е лесно да се лизга во текот куче главата и удобно се вклопуваат околу неговото тело.Удобно Носење и Безбедноста на Одење - Вратот на рака и назад рака се завиткани со супер меки flannelette да се заштити кутре кожата од chafing и иритирачки.Мисловните шевови на ремени зголемена видливост во темница.Се осигура безбедноста кога луѓето и куче одење во текот на ноќта. 4 FT Тешки Поводник - одење подигнат ќе доаѓа до вас со 4 FT Тешки Поводник, кој е направен на трајни и високо еластична bufferednylon.Тоа е ефикасно да се намали влече шокови.На поместена се справи со, исто така, ќе спречување на рацете од добивање на јаже-изгорени прави вашата дланка удобно.Совршен Натпревар - може да се добие Не се Повлече Пес Темперамент и 4 FT Тешки Поводник кои се во совршена боја и големина.Не е само лесен за вклучување/исклучување, но исто така со висок квалитет.Идеален кутре материјали совршено дизајниран за лесно одење, џогирање, трчање, планинарење или дури и обука.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.