Флексибилни Вратило Моќ Вежба Продолжување со 1/4-Инчен keyless Чак, Carded Flex Прилог Адаптер Кабел Окното за Ротари Мелница Машини Алатка, Црно - Со RamPro
Свеж

Флексибилни Вратило Моќ Вежба Продолжување со 1/4-Инчен keyless Чак, Carded Flex Прилог Адаптер Кабел Окното

DEN 1286.16

Достапно е за нарачката

✓Флексибилни вратило ви овозможува да видите вашиот напредок додека сандер потези на контурите на вашата работа парче.Инсталација од flex окно е едноставен и лесен, сите што треба да направите е да прикачите конектор рачка на електрична мелница.Удобноста стисок на раката парче се вклопува удобно во секое cordless или електрична енергија вежба чак. ✓Спецификација : Опремен со високо флексибилни продолжување 1/4-инчен скролувајте чак и На окно е наменета да се користи околу 10.000 вртежи во минута, главно за пескарење и полирање.Затоа, тоа е идеален за континуирана работа.Флексибилни вратило овозможува огромна флексибилност и капацитет во повеќето работа позиции. ✓Квалитет : пред рачка на флексибилни окно е направен од силна гума.Оваа flex окно може да бидат монтирани, што е едноставно и лесно да се инсталира, само се зацврсти на заеднички да се справи со електрична мелница и се стега тоа.Оваа flex окно е одличен прилог на вашето ротари алатка и ќе работи со повеќето ротари tools. ✓Дизајн : flex На окно е со висок квалитет и вибрации-слободен дизајн е оптимално исти со мотор.Ергономски пенкало дизајн со мазна гумена површина го прави лесен за користење, особено за долгорочна употреба, удобно резба, пескарење и полирање.Вратило конекторот треба да биде поврзан со електрична мелница. ✓Задоволни Сервис и Гаранција - Уживајте мазна & фрустрација-слободен искуство со нашата 100% Задоволни Услугата на еден Месец!Ако имате било какви проблеми или предлози со производот, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас и ќе добиете брз одговор во рок од 24 часа и ние секогаш сме тука да ви помогнат.Ние исто така, обезбеди детални инструкции со слики.

Основни својства

Equipped with a highly flexible extension 1/4-inch scroll chuck and The shaft is intended to be used around 10,000 rpm, mainly for sanding and polishing. Therefore, it is ideal for continuous work. The flexible shaft allows tremendous flexibility and capacity in most work positions. :

Тие исто така купуваат со овој производ.