Учење Adobe Premiere Pro CS6 - Обука DVD - Видео
Свеж

Учење Adobe Premiere Pro CS6 - Обука DVD - Видео

DEN 2399.76

Достапно е за нарачката

Господар Premiere Pro CS6 на свој темпо од водечки експерт.Визуелна обука метод, нудејќи им на корисниците да се зголеми за задржување и забрзување на учење.Крши дури и на најсложените апликации надолу во симплистички чекори.Доаѓа со Обемни Работни Датотеки.Лесно да се следат чекор-по-чекор часови, идеална за сите.Во овој курс за обука за Adobe Premiere CS6, експерт автор Џеф Sengstack се воведува за да се моќни алатки кои се на располагање на вас во ова видео уредување на софтвер од Adobe.Наменети за почетници, овој туторијал започнува со основите, и постепено се учи што сè треба да направите за да се создаде висока-квалитет на видео проекти.Ќе се започне со учење на она што е видео продукција workflow, всушност, е, и како ви се случува да ја искористам оваа.Ќе научите за не-линеарен уредување, и како да го поставите Premiere Pro за да одговараат на вашите сопствени потреби.Како што напредокот преку оваа компјутерски базирана обука, ќе научите како да креирате проекти, уредете ги, додадете видео и аудио транзиции, и дури и да додадете видео ефекти.Џеф воведува други уредување на концепти како што се боја корекција, compositing, ефект за анимација, додавањето на наслови и графика, работа со аудио и многу многу повеќе!Се разбира, можете, исто така, ќе научат како да се извоз и споделување вашите проекти со world.By заклучокот на ова видео врз основа на курсот за обука на Premiere Pro CS6, ќе биде удобно создавање визуелна уметност со вашите сопствени видео со користење на моќни не-линеарни алатки кои Премиера дава за вас.Работни датотеки се вклучени за да ви овозможи да работат заедно на авторот во текот на оваа обука.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.