BestEquip 3T Палета Puller Челик Еден Режа Жолта Палета Puller Менгеме 6614 LBS Капацитет Палета Грабител 6.3 Инчи на Вилицата Отворање x 0.5 Инчи Вилица Висина
Свеж

BestEquip 3T Палета Puller Челик Еден Режа Жолта Палета Puller Менгеме 6614 LBS Капацитет Палета Грабител 6.3

DEN 1127.76

Достапно е за нарачката

Напор се Повлече Дизајн : Лесно се повлече палети на приколка вратата за лесно вилушка камион пристап.Режа дизајн ја зголемува грчевито држејќи се за моќ, како и повеќе влече сила е применета.Еден Режа акција овозможува поширока вилица отворање.Цврст Челик Изградба : Цврст челик структура со прав грб финиш, со голема сила, јак цврстина, отпорност на корозија, не е лесно да се изгуби бојата, компактна и лесна тежина, цврсти и издржливи, и сигурен.Конвексни Заби се Стега Главата : 10 челик конвексни заби на секоја страна од вилицата може лесно да го зграби палети, силна occlusal степен, не е лесно да падне.Вилиците може да се отвори за да се 6.3" широк.Тоа има влече капацитет од 3 Тон/ 6614 lb.Премиум Орев & Крајот Јамка : Три пропадна-доказ ореви одредување, може да биде произволно промени за да се прилагоди на користење, лесен и брз.Премиум arched крајот јамка може да се поврзе со синџир или рака.Висока Видливост : На палети paller доаѓа во светло жолта боја за најдобри видливост против други делови и алатки.Живописни бои ви овозможува да забележиш puller низ вашиот работилница или магацин и против секоја позадина.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.