Torani Рубин Црвена Грејпфрут Сируп, 25.4 Fl. Мл., 750 mL
Свеж

Torani Рубин Црвена Грејпфрут Сируп, 25.4 Fl. Мл., 750 mL

DEN 290.40

Достапно е за нарачката

Донесе сите нови вкусови на вашиот специјалитет пијат мени со овој Torani грејпфрут ароматичните сируп!Оваа примамлива вкус ќе се надополнуваат вашиот пијалоци без надмоќна нив или да биде премногу сладок.Torani ароматичните сирупи се специјално формулиран за да се спротивстави на curdling во млеко и да се држат до добро под топлина, што го објектот совршен избор за еспресо-базирани пијалоци, сварено кафе или чај, и повеќе.Користете го овој вкус за frappes, iced coffees, пијалаци, па дури и печење!.Додадете слатко и tangy вкус на грејпфрут, за нешто да се направи со овој грејпфрут ароматичните сируп!Користете го за да spruce до вашиот мешани пијат мени со нови овошни предмети.Откријте нови Torani рецепти за оваа грејпфрут ароматичните сируп, вклучувајќи розова грејпфрут, италијански сода, рубин црвена грејпфрут iced чај, грејпфрут бакшиш, и многу повеќе!.Состојки : Чиста Шеќерна Трска, Вода, Природни Вкусови, Лимонска Киселина, Tartaric Киселина, Натриум Benzoate (Да Се Зачува Свежината), Fd&C Црвена # 40. Направен во САД.Torani Рубин Црвена Грејпфрут Syrup Take брз малку jaunt да Флорида.Вкус вашиот пијалок со овој Рубин Црвена Грејпфрут Сируп, и ќе се колнам сте во Сонце Држава.Совршен баланс на сладок и горчлив вкус поздравува да цитрус небото.Ingredients Pure Шеќерна Трска, Вода, Природни Вкусови, Лимонска Киселина, Tartaric Киселина, Натриум Benzoate (Да Се Зачува Свежината), Fd&C Црвена # 40.*Исхрана информации кои се содржани овде, е врз основа на нашите сегашни податоци.Бидејќи податоците може да се менуваат од време на време, оваа информација може да не е секогаш се идентични на исхрана етикета информации на производи на полица или да се купат на интернет.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.