Супер Тешки-Должност PWC Jetski Покрие Компатибилен за Kawasaki Ултра 250X 2007-2008 ГОДИНА, 260X 2009-2010 Џет Ски Watercraft Покрива Црна/Сива
Свеж

Супер Тешки-Должност PWC Jetski Покрие Компатибилен за Kawasaki Ултра 250X 2007-2008 ГОДИНА, 260X 2009-2010

DEN 647.76

Достапно е за нарачката

Тешки-Должност PWC Покритие за Kawasaki Ултра 250 X / 260 X Покрие - Jet Ski Покрива.Модел Години : 2007-2010. Најдобар, тешки-должност, мулти-цел да се покрие избор за патување, складирање, во лифт, или кога приставане во вода.Дизајниран за внатрешна и надворешна заштита, и долги / автопат патување.Лесно да се примени, лесен за чистење.Совршен watercraft заштита за вашата инвестиција од прашина, остатоци, времето, и други елементи. 600 Denier Морски-Одделение Ткаени Полиестер Материјал Платно со Уретан слој да се спротивстави на скоро било кој временски услови.Високо дише.Тешки-Должност, силни и издржливи.Црна и Сива/Сива дизајн.Карактеристики на тешки-должност, еластична, шок-кабелот спакувани во полите да се задржи на покрие сит на jetski или PWC.Три trailering ремени може да се користи за дополнителна безбедност.Задните отворите за вентилација за да се намали влага под маска за време на складирањето и да се спречи правец на lofting време на патувањето.Dual резервоарот за гас пристап клапи.Полу-Обичај заврши.Вклучува Бонус Опрема / Додатоци : Погодно за Складирање Торба; Бесплатна Дигитална Копија од SBU Грижа Тешки-должност, еластична шок кабелот инсталиран во полите на jetski покритие; Приколка Hitch Пред Отворањето на Приколка Pin; Интегрирани trailering систем со вграден-во брзо прилагодување ремени за тензија панели.Боја : Црна Дигитална Копија од SBU Care & Чистење Водич.Мулти-Цел : Церада е дизајниран со Сите Опции за Складирање на Ум : Идеален за во затворен простор, може да се користи на отворено приставане на водата, во лифт, на клупа, sunshade во Прошетки Марина.Полу-обичај се вклопуваат Jetski Опфаќа ќе се приспособат на повеќето Лични Watercrafts во индустријата.Голема, економски избор наспроти ОЕМ опремени и со останатите универзални покрие опции.Winterizing Вашиот Џет Ски?Нашата Маска може да биде силен и издржлив алтернатива за да се намали заврши во текот на зимските временски услови на чување. 2 Годишна Гаранција.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.