USS Мисисипи 1870 Скала 1/100 21 Инчен Дрво Брод Модел Комплет Steamboat
Свеж

USS Мисисипи 1870 Скала 1/100 21 Инчен Дрво Брод Модел Комплет Steamboat

DEN 671.76

Достапно е за нарачката

Дрвени модел брод колекции,Скала 1/100 Димензии : Должина 540 mm (21 инчи) Ширина 115 mm Висина 260 mm Шарени настава многу додатоци 3Д ласерски сече дрвени буриња англиски јазик прирачник.Материјали кои се користат : цреша дрво, букови, борови, еукалиптус, ABS пластика, СТП смола, метални синџир, месинг дела, акрил и така натаму.На пареа на Мисисипи беа важно средство за транспорт во години 1870-1920. Денес Мисисипи steamboat се симбол на Американскиот Запад.Преку филмот дојде "типичен Американски steamer" на Реката Мисисипи за слава, сепак, беше шири во многу други реки.Неговото рамно трупот и голем гребло во задницата дозволени за возење на плитки води со многу sandbanks.Имаме 12 години искуство во брод модел извоз, и ние ќе се обезбеди дупликат за бесплатна услуга еднаш за оние кои пропуштиле или не, некои предмети за време на испорака процес.Јас треба да се забележи дека увозот на данок НЕ е опфатен во вашата исплата.Можеби ќе треба да се бара да плати данок во вашиот локален сајт.Кога стоката стигнат во земјата на дестинација, тоа може да се провери од страна на Царинските случајно, Ако е така, изразуваат компанија може да се забележи од вас да платите за тарифа, и ќе ја прими стоката само кога ќе се плаќа тарифа.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.