Снабдување на Побарувачката DC47-00022A Гас Облека, Фен Igniter Замена
Свеж

Снабдување на Побарувачката DC47-00022A Гас Облека, Фен Igniter Замена

DEN 503.76

Достапно е за нарачката

Друг дел броеви вклучуваат AP4211272, 2068552, и PS4205220. Оваа igniter е дизајниран како директна замена за повеќето 2 инчен широк рамен фен igniters.На igniter светилки на гас режач за да се загрее на фен.Не го користете за HVAC апликации.Многу кревка објект.Бидете сигурни да го користите екстра внимателни при отстранување од пакување и инсталирање.Важно е да го исклучите вашиот уред од напојување пред сервисирање.Доставување на Барање за замена на делови се компатибилни со Големи Брендови, но секогаш треба да се провери fitment со вашиот специфичен модел.Ние се вклучени видео во производот галерија за да им помогне да го најдете вашиот број на модел и информации во описот подолу.SD производи доаѓаат во Обезбедување на Побарувачката на пакување кое вклучува корисни информации треба да имате било какви прашања.Секој уред има или налепница или плоча на рамка со моделот и серискиот број на информации.Повеќето делови се модел-специфични, односно оние делови се вклопуваат само одредени серија на готови апарати.Потврдување на компатибилноста со вашиот модел пред да го купите може да се обезбеди за да се добие точен дел прв пат.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.